Som en "nasjonal familiesedan" med et samlet salg på over 2,7 millioner enheter BYD Qin Plus DM-i 2026 omformer den kompakte pluggen-i hybrid sedan-markedet gjennom omfattende oppgraderinger. Med tre kjernestyrker - ultra-lang rekkevidde, ultra-lavt drivstofforbruk og enestående kostnads--ytelse - oppfyller denne modellen nøyaktig de viktigste behovene til familiebrukere. Kombinasjonen av 210 km ren elektrisk rekkevidde og over 2100 km kombinert rekkevidde eliminerer effektivt håndteringen av ladingen i byene, samtidig som den daglige transportangsten lange-reisescenarier, noe som gjør det til et foretrukket valg for globale familiebrukere som søker en plugg-hybrid sedan.
Utvendig design: Avansert drageansiktsestetikk med både tekstur og personlighet


BYD Qin Plus DM-i 2026 fortsetter merkevarens ikoniske Dragon Face-designspråk. Frontpanelet har et stort gitter i-størrelse med en intern struktur med prikker-, sammen med slanke LED-lyskastere, som gir en balanse mellom skarphet og raffinement. Hodelyktenhetene integrerer skjulte mono-projektorer, som gir jevn og gjennomsiktig belysning med utmerket sikt om natten. Sammenlignet med den sports-orienterte frontdesignen til MG6 PHEV, virker den mer sammensatt og premium samtidig som den beholder ungdommelig vitalitet.
Et sentralt innebygd "Qin"-emblem forsterker merkevaregjenkjenningen. Den nedre støtfangeren har et svart beskyttelsespanel for å redusere riper i underkroppen, noe som forbedrer funksjonaliteten. Høyere trim er utstyrt med trippel foran-visningskameraer og flere utvendige sensorer, og gir maskinvarestøtte for intelligent kjøreassistanse - en konfigurasjon som ofte er valgfri på konkurrenter som Roewe i6 MAX PHEV.


Sideprofilen er jevn og godt-proporsjonert. Med en karosserilengde på 4780 mm og en lang akselavstand på 2718 mm, oppnår kjøretøyet en elegant holdning samtidig som det sikrer generøs innvendig plass. Den segmenterte midjelinjen er mer uttalt enn forrige generasjon, og strekker seg fra forsiden til baksiden, og skisserer en hel og muskuløs kroppsform. Kombinert med mørklagte lettmetallfelger gir den en sterk sporty tilstedeværelse.
I motsetning til coupe-stilen fastbackChangan UNI-V iDD, BYD Qin Plus DM-i 2026 har en mer praktisk fastback-design som balanserer sportslighet med takhøydekomfort. Tradisjonelle mekaniske dørhåndtak beholdes for pålitelighet og lavere vedlikeholdskostnader - bedre egnet til familieorientert-bruk.


Designet bak er rent og godt-balansert. Baklyset i full-bredde fungerer som det visuelle høydepunktet, med en mørkerød linse og en intern "kinesisk knute"-lyssignatur, som gir høy gjenkjenning når den er opplyst om natten. Sammenlignet med den konvensjonelle baklyktdesignen til FAW Besturn B70 PHEV, gir den en sterkere følelse av teknologi og raffinement. Et subtilt oppovervendt bagasjelokk danner en integrert spoiler, som forbedrer aerodynamikken samtidig som den gir et sporty preg.
Interiør og kabin: Praktisk teknologi med hverdagskomfort


BYD Qin Plus DM-i 2026 har en minimalistisk og funksjonell interiørlayout. Den elektroniske søyleskifteren frigjør sentral lagringsplass og forbedrer brukervennligheten i kabinen. Alle modellene er utstyrt med en 10,1-tommers roterende berøringsskjerm, drevet av den intelligente cockpiten DiLink 100, som støtter navigasjon, stemmeinteraksjon, smarttelefontilkobling, OTA-oppdateringer og underholdningsfunksjoner.


Takket være akselavstanden på 2718 mm oppfyller kabinen enkelt familiens bruksbehov. Baksetepassasjerer nyter sjenerøs benplass, mens setene gir balansert støtte for lang-reise. Høyere trim gir kraft-justerbare forseter, setevarme og en valgfri W-HUD head-up-skjerm-, noe som forbedrer den daglige kjørekomforten og sikkerheten.


Chassis og kjøreerfaring
Fjæringsoppsettet kombinerer en MacPherson frontfjæring med en torsjons-bakfjæring, innstilt først og fremst for komfort. Veifeil absorberes godt, noe som sikrer stabilitet under bykjøring og motorveiskjøring. Elektrisk servostyring er lett ved lave hastigheter og stabil i høye hastigheter, noe som gjør kjøretøyet enkelt å manøvrere og tillitsfullt-inspirerende for daglig bruk.


Drivlinje og effektivitet
DM-i plugg-hybridsystemet parer en 1,5L naturlig aspirert motor med en elektrisk motor, og gir jevn akselerasjon og høy effektivitet. Akselerasjonen på 0–100 km/t oppfyller komfortabelt daglige kjørekrav. Med 128 km og 210 km ren elektrisk rekkevidde kan de fleste daglige pendler gjennomføres helt på elektrisk kraft. Når den er fulladet og fylt med drivstoff, overstiger den kombinerte kjørerekkevidden 2100 km, noe som reduserer reisekostnadene over{11}}langdistanser betraktelig. Høyere trim er utstyrt med God's Eye C intelligente kjøreassistentsystem, som støtter adaptiv cruisekontroll, kjørefeltsentrering og automatisk nødbremsing, noe som effektivt reduserer sjåføretretthet ved daglig pendling.


Verdi og markedsposisjonering
Med en konkurransedyktig FOB-pris og rik standardkonfigurasjon tilbyr BYD Qin Plus DM-i 2026 sterkere totalverdi enn rivaler som f.eks.Chery Arrizo 8 PHEV ogGeely Emgrand L Hei-P, forsterker sitt lederskap innen kompaktplugg-i hybrid sedan-segmentet. Ved å fokusere på virkelige-verdens brukerbehov, leverer BYD Qin Plus DM-i 2026 meningsfulle oppgraderinger i rekkevidde, effektivitet, intelligens og komfort. Den fortsetter arven fra en-familiesedan med høy verdi, samtidig som den setter en høyere standard for kompakte plugg-i hybrider.
Hvis du leter etter en høy-, praktisk kompakt plugg-i hybrid sedan, er BYD Qin Plus DM-I 2026 definitivt verdt å utforske. Ta gjerne kontakt med oss når som helst for å starte din effektive og økonomiske reise!
2026 BYD Qin PLUS DM-i spesifikasjoner
| Parametere | 210 km progressiv (DM-i) | 210 KM Superior Model (DM-i) | 128 km progressiv (DM-i) | 420 km/t progressiv (EV) | 510 km/t progressiv (EV) |
| EXW | $13,786 | $15,178 | $12,394 | $13,786 | $15,178 |
| Produsenter | BYD | BYD | BYD | BYD | BYD |
| nivå | kompakt bil | kompakt bil | kompakt bil | kompakt bil | kompakt bil |
| Energitype | Plugg-hybrid | Plugg-hybrid | Plugg-hybrid | ren elektrisk | ren elektrisk |
| Lanseringsdato | Jan-26 | Jan-26 | sep-25 | sep-25 | sep-25 |
| motor | 1,5 LL4 101 hestekrefter | 1,5 LL4 101 hestekrefter | 1,5 LL4 101 hestekrefter | - | - |
| Maksimal motoreffekt (kW) | 74 | 74 | 74 | - | - |
| Maksimalt motormoment (N·m) | 126 | 126 | 126 | - | - |
| Total effekt til elektriske motorer (kW) | 120 | 120 | 120 | 100 | 100 |
| Totalt dreiemoment for den elektriske motoren (N·m) | 210 | 210 | 210 | 180 | 180 |
| girkasse | Elektronisk kontinuerlig variabel girkasse (E-CVT) | Elektronisk kontinuerlig variabel girkasse (E-CVT) | Elektronisk kontinuerlig variabel girkasse (E-CVT) | Fast utveksling | Fast utveksling |
| Lengde × Bredde × Høyde (mm) | 4780×1837×1515 | 4780×1837×1515 | 4780×1837×1515 | 4795×1837×1515 | 4795×1837×1515 |
| Kroppsstruktur | 4-dørs, 5-seters sedan | 4-dørs, 5-seters sedan | 4-dørs, 5-seters sedan | 4-dørs, 5-seters sedan | 4-dørs, 5-seters sedan |
| Maksimal hastighet (km/t) | 185 | 185 | 185 | 130 | 130 |
| 0-100 km/t akselerasjon (s) | 7.6 | 7.6 | 7.6 | - | - |
| Garantiperiode for kjøretøy | Seks år eller 150 000 kilometer (livstidsgaranti på de tre hovedkomponentene). | Seks år eller 150 000 kilometer (livstidsgaranti på de tre hovedkomponentene). | Seks år eller 150 000 kilometer (livstidsgaranti på de tre hovedkomponentene). | Seks år eller 150 000 kilometer (livstidsgaranti på de tre hovedkomponentene). | Seks år eller 150 000 kilometer (livstidsgaranti på de tre hovedkomponentene). |
| CLTC ren elektrisk rekkevidde (km) | 210 | 210 | 128 | 420 | 510 |
| Batterikapasitet (kWh) | 25.28 | 25.28 | 15.8 | 48 | 57.6 |
| Rask ladeeffekt (kW) | 48 | 48 | 15 | 70 | 70 |
| Vekt av kjøretøy (kg) | 1620 | 1620 | 1580 | 1657 | 1657 |
| Type fjæring bak | Torsjonsstråle ikke-uavhengig oppheng | Torsjonsstråle ikke-uavhengig oppheng | Torsjonsstråle ikke-uavhengig oppheng | Multi-uavhengig suspensjon | Multi-uavhengig suspensjon |
| Dekkspesifikasjoner | 225/60 R16 | 225/60 R16 | 225/60 R16 | 215/55 R17 | 215/55 R17 |
| Overvåking av dekktrykk | Dekktrykkadvarsel | Visning av dekktrykk | Dekktrykkadvarsel | Visning av dekktrykk | Visning av dekktrykk |
| Cruise system | cruisekontroll | Adaptiv cruisekontroll med full-hastighet | cruisekontroll | - | - |
| Parkeringskamera | Ryggekamera | 360 graders panoramabilder | Ryggekamera | - | - |
| Sentral kontroll skjermstørrelse | 10,1 tommer | 12,8 tommer | 10,1 tommer | 10,1 tommer | 10,1 tommer |
| Infotainmentsystem RAM for kjøretøy | 4 GB | 8 GB | 4 GB | - | - |
| Type takvindu | enkelt takvindu | enkelt takvindu | - | - | - |
| One-touch-vinduoperasjon | Førerplass | Hele kjøretøyet | Førerplass | Hele kjøretøyet | Hele kjøretøyet |
| Ekstern utladningskraft | 3,3 kW | 3,3 kW | 3,3 kW | 7kW | 7kW |
Ofte stilte spørsmål
Spørsmål 1: Hva er hovedhøydepunktene til BYD Qin PLUS DM-i 2026-spesifikasjonene?
A:Kjernehøydepunktene i BYD Qin PLUS DM-i 2026 fokuserer på rekkevidde, energieffektivitet og intelligente funksjoner. Kjøretøyet måler 4780/1837/1515 mm med en akselavstand på 2718 mm, noe som gir romslig innvendig plass. Den drives av et 1,5L + elektrisk motorplugg-i hybridsystem, og oppnår 0–100 km/t akselerasjon på 7,6 sekunder. Den rene elektriske rekkevidden når opp til 210 km, med en kombinert rekkevidde på over 2100 km, og et drivstofforbruk på 2,79 L/100 km når batteriet er utladet. Standardutstyr inkluderer den intelligente cockpiten DiLink 100, mens høyere trim har Tianshen Eye C intelligent kjøreassistansesystem, noe som gir den et ledende kostnads{22}}ytelsesforhold i sitt segment.
Q2: Er prisen på BYD Qin PLUS DM-i konkurransedyktig i markedet?
A:Ja, prisen på BYD Qin PLUS DM-i er veldig konkurransedyktig. Den offisielle veiledende prisen varierer fra 79 800 til 99 800 CNY, og FOB-prisen er rimeligere sammenlignet med konkurrenter som Chery Arrizo 8 PHEV og Geely Emgrand L Hi-P. Alle trim leveres som standard med nøkkelfunksjoner som elektronisk girspak, flytende sentral berøringsskjerm og stemmekontroll, noe som gjør den "fullutrustet fra -startnivå", noe som gir den en betydelig kostnadsfordel{10} i sitt segment.
Q3: Har det vært noen BYD Qin PLUS DM-jeg husker rekord?
A:Per nå har BYD Qin PLUS DM-i ingen offentlig offentliggjorte viktige tilbakekallingsposter. BYD har et omfattende kvalitetskontrollsystem og etter-nettverk. Kjøretøy gjennomgår strenge tester før lansering, noe som sikrer påliteligheten til kjernekomponentene. Hvis det er noen fremtidige tilbakekallinger, vil selskapet kunngjøre dem umiddelbart gjennom offisielle kanaler, slik at brukere kan kjøpe og bruke kjøretøyet med tillit.
Q4: Hva er forskjellen mellom BYD Qin PLUS EV og BYD Qin PLUS Plug-hybrid?
A:BYD Qin PLUS EV er et rent elektrisk kjøretøy, som er helt avhengig av batteriet for strøm, og rekkevidden er begrenset av ladeinfrastruktur. I motsetning til dette bruker BYD Qin PLUS Plug-in Hybrid (også kjent som Qin PLUS DM-i) et plugg-in hybridsystem, som lar den kjøre rent på elektrisitet (opptil 210 km) eller i en hybridmodus som kombinerer bensin og elektrisitet, med en total rekkevidde på over 100 km. Den er ikke avhengig av ladefasiliteter, noe som effektivt eliminerer rekkeviddeangst, noe som gjør den mer egnet for brukere uten faste ladeforhold eller de som ofte reiser lange avstander.
Q5: Hva med påliteligheten til BYD Qin PLUS 2026?
A:Påliteligheten til BYD Qin PLUS 2026 (Qin PLUS DM-i) er godt anerkjent. Dets kumulative salg på over 2,7 millioner enheter gjenspeiler dets sterke markedsomdømme. 1,5L plugg-hybridsystemet har blitt grundig testet på markedet og er teknologisk modent og stabilt. Batteriet med litiumjernfosfatblad gir høy sikkerhet og holdbarhet. I tillegg reduserer BYDs omfattende ettersalgsservice og garantiretningslinjer ytterligere brukernes bekymringer, noe som gjør den til en pålitelig familiesedan.
Populære tags: 2026 byd qin plus dm-i plug-in hybrid sedan, Kina 2026 byd qin plus dm-i plug-in hybrid sedan-leverandører

